Teknoloji

Gmail’e Uygulamayı Sanal Olarak WhatsApp’a Dönüştürecek Yeni Bir Özellik Geliyor

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın mobil ürün ve hizmetlerinde revizyon çalışmaları devam ediyor. Şirketin son haberleri popüler e-posta servisinden geliyor. Gmail Aynı isimli taşınabilir uygulama için yeni bir arayüz özelliğinin bulunacağı ortaya çıkıyor. Şu anda test aşamasında olan yeni özellik, kullanıcıya zamandan tasarruf edecekbenziyor.

Gmail uygulamasında bir e-postayı yanıtlamak istediğinizde bu işlevler için oluşturulmuş bir mesaj bulunur. düğmeleri kullanma gereklidir. İşte Google’ın yeni arayüzü bu durumu değiştiriyor. Şu anda Android ekosistemi için test edilen yeni arayüz, ekranın sonuna e-postaları okuduğunuz bir yanıt bölgesi ekliyor. Bu sayede sağda solda “cevapla” butonunu aramanıza gerek kalmayacak. Kullanıcı, tıpkı E-postalara WhatsApp’ta mesajlaşıyormuş gibi yanıt verecek.

Gmail’in yeni arayüzü böyle görünecek

Ekranın altına yerleştirilecek kısma dokunan kullanıcı, kullandığı telefonun klavye uygulamasına ulaşabiliyor. eskiden yazma deneyimine devam edeceğiz. Ayrıca bu alanda e-postaya eklenecek belgeler için bir buton bulunacaktır. Yazma işlemini tamamlayan kullanıcı insanları ekleveya yine bu bölüm üzerinden başka düzenlemeler yapacağız.

Google, Gmail için test aşamasına getirdiği özelliği ne zaman yayınlayacak? hiç bir şey söylemedi . Ayrıca bu yeni özelliğin iOS ekosistemine gelip gelmeyeceği, gelecekse ne zaman gerçekleşeceği de bilinmiyor.

dazkiriajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu