Haber

İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu’nun önüne oyuncak bırakıldı

Dünyanın Çocukları Derneği öncülüğünde bir grup sivil toplum kuruluşu üyesi, Gazze’de katledilen çocuklara dikkat çekmek amacıyla İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önüne oyuncak bıraktı.

Ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla Başkonsolosluk önünde toplanan grup, İsrail aleyhine sloganlar attı.

Grup adına açıklama yapan Toprak Çocukları Derneği Lideri Sümeyye Altun, işgalci İsrail’in Gazze’de katlettiği çocukların sesi olmak için toplandıklarını, katledilen çocuklarla birlikte oyuncakların da kana bulandığını söyledi.

Artık çocukların parçalanmış bedenlerini değil, evlerinde güvenle oyuncaklarıyla oynarken görüntülerini görmek istediklerini vurgulayan Altun, başta dünya çapında çocuklarla ilgili çalışan kurumlar olmak üzere herkesi soykırımın durdurulması için harekete geçmeye çağırdı. taahhüt ediliyor.

Ölen her çocuğun birilerinin kardeşi ya da arkadaşı olduğunu kaydeden Altun, şöyle devam etti:

“Çocuklarımızın bir teli bile zarar görse dünyayı ayağa kaldırırız değil mi? Gazze’de öldürülen binlerce çocuk da birilerinin çocuklarıdır. Artık dünyayı ayağa kaldırmanın zamanı gelmedi mi? diye sesleniyorum. İsrail’in yaptığı bu soykırıma sessiz kalan veya kınamaktan öteye gidemeyen dünya liderlerine sesleniyorum; “İsrail her 5 dakikada 1 kişiyi, saatte 3 çocuğu öldürmeye devam ediyor. Sesinizi çıkarmak için Gazze’deki tüm insanların ortadan kaybolmasını mı bekliyorsunuz?”

Grup, oyuncakları Başkonsolosluk binası önüne bırakarak daha sonra dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu